Okna pcv Kielce

Przewagi okien PCV

Materiał z którego dzisiaj zbudowane są okna jakie mamy w znacznej większości w swoich domach to PCV. Słynne plastiki w sumie w 100% wyparły już konstrukcje z drewna. Które są jednak największe zalety jakie okna pcv posiadają nad starymi, słusznymi drewnianymi ramami.
Pierwszą a także najistotniejszą właściwością jest odporność na warunki atmosferyczne. Oknom plastikowym niestraszne są deszcz czy śnieg. Plastik wszakże nie spróchnieje. Nie musimy się martwić o wizerunek naszych okien po zimie. Farba, która jest na oknach plastikowych nie odłupuje się w ten sposób co na oknach drewnianych, gdyż konstrukcja pod nią jest zachowana. Naturalnie, jeżeli zastosujemy farbę do tego nieprzeznaczoną trudno zapewnić, że okna po roku bądź dwóch zostaną w świetnej kondycji. Jeśli chodzi o solidność, nie sposób oprócz ram ominąć również szyb, jakie są teraz gromadzone w oknach. Okna PCV posiadają niejednokrotnie 2 bądź 3 szyby ułożone bardzo blisko siebie. Ażeby zachować odpowiednią temperaturę w pomieszczeniu w oknach drewnianych także decydowano się na ten zabieg, jednak przerwy były sporo większe, a szyby w dużej mierze słabsze. Niejednokrotnie można było dostrzec na nich niepozorne pęknięcia, które po czasie skutkowały koniecznością wymiany szyby.
Jeżeli zastosujemy okna PCV zaoszczędzimy też o wiele na ogrzewaniu. Ten wariant jest w dużym stopniu szczelniejszy od okien drewnianych. Nie potrzebujemy używać ponadprogramowego uszczelnienia ram, żeby nie czuć hulającego po domku wiatru.
Wyłączną skazą tych okien jest cena jaką wypada oddać na wymianę. Wymiana okna wiąże się z wymianą ramy, a w wielu przypadkach dodatkowo z kuciem w ścianie.